Nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju

Zobowiązujemy się do osiągnięcia Zerowej Emisji Netto poprzez ciągłe usuwanie śladu dwutlenku węgla z naszych produktów i procesów produkcyjnych.

Wierzymy, że to, co robimy, ma znaczenie, że ekologia naszej planety ma znaczenie i że cenimy naszych pracowników, naszych klientów i naszych partnerów.

To determinuje nasze podejście do wartości społecznych i samopoczucia.

Nasza Historia

Firma pierwotnie założona w Wielkiej Brytanii w 1917 roku jako J&F Burrows, zajmowała się recyklingiem przez ponad 100 lat. Rozpoczęliśmy od recyklingu wełnianych i bawełnianych odpadów tekstylnych w celu odsprzedaży do przemysłu włókienniczego, wykorzystywanych przy produkcji odzieży.

Wraz z pojawieniem się włókien syntetycznych szybko przystosowaliśmy się do recyklingu odpadów syntetycznych, ostatecznie skupiając się wyłącznie na recyklingu nylonu i polipropylenu.

Wraz z opracowaniem nowego rodzaju wykładzin, filcu igłowanego (obecnie igłowana), dostrzegliśmy możliwość wykorzystania tego materiału pochodzącego z recyklingu do produkcji własnych gotowych produktów.

Firma J&F Burrows została przemianowana na Burmatex® w 1967 roku. Przez ponad 50 lat staranny dobór, ponowne przetwarzanie i recykling przemysłowych odpadów syntetycznych umożliwił ich wykorzystanie do produkcji paneli i płytek dywanowych wiązanych włóknami w sposób przyjazny dla środowiska.

Obecnie Burmatex® produkuje znacznie szerszą gamę produktów, w tym designerskie pętelkowe, nylonowe płytki dywanowe. Nadal fundamentalne zasady recyklingu i ponownego użycia pozostają
podstawą naszej działalności i tworzą fundamenty zrównoważonego ekosystemu eco2matters®.